Çelikhan / ADIYAMAN
ARA

Tütün

+90 545 345 72 02

TÜTÜNTütün ve tütün mamullerini kullananların sayısı oldukça fazla olmasına rağmen son zamanlarda sigara kullananların sayısında gözle görülür bir azalma meydana geldiği görülüyor. Bunun ana nedeni ülkemizde sigaralara yapılan zamlardan dolayı sigara kullananların bütçelerini olumsuz yönde etkilemesine bağlanabilir. Sigara fiyatlarındaki artış nedeni ile birçok kişi sarma tütünlere yönelmeye başladılar. Sarma tütünler kullanıcılar tarafından iki farklı şekilde kullanılıyor. Birincisi bu tütünlerin işlenmemiş olarak alarak kullanıcılar tarafından sigara kağıdı ile sarılması ile oluşan kullanımdır. Bir diğer kullanım türü de işlenmemiş tütünlerin sigara kağıdı ile sarılı olarak satılmasıdır. Bu, en çok tercih edilen sarma sigara türlerinden birisi olsa da hazır tütün alarak sarma işlemi yapıp tüketenlerin sayısında da bir hayli artış gözlemleniyor.
 
Hangi Tütün Kullanılmalıdır?
 
Tütün çeşitlerinin sayısının bir hayli fazla olmasından dolayı tütünler kullanıcıların içim zevkine göre tercih edilebiliyor. Özellikle Adıyaman ve Adana tütünleri en çok tercih edilen tütünler arasında yer alıyor. Sarma tütünlerin birçok avantajı olmasından dolayı içim zevki açısından en kaliteli tütünler ile ilgili siparişler verilerek tütün tüketimi sağlanıyor. Dikkat edilmesi gereken konunun tütünlerin uzun süreli bekleyenlerinden değil, taze tütünlerin tercih edilmesidir. Taze tütünler kişilerin daha fazla keyif almasını sağlaması açısından önemlidir. Bu nedenle birçok tütün ürünlerine ilgi gösteren kişiler internet üzerinden diledikleri tütünler hakkında sipariş verebiliyorlar. 
 
Sarma Tütünlerin Avantajları Nelerdir?
 
Bilindiği gibi filtreli sigaralar belirli markalar adı altında fabrika çıkışlı olarak hizmete sunuluyor. Ancak bu sigaraların içinde bulunan saf tütün olmuyor. Fabrika sürecinde birçok etken madde ile karışarak sağlığa daha zararlı hale geliyor. Ancak sarma tütün kullanan kullanıcılar için bu gerçek geçerli değildir. Çünkü sarma tütünler saf tütün olduklarından fabrika sürecine girmediklerinden tütün haricinde başka etken madde kullanılmamasından dolayı insan sağlığını tehdit edecek boyutta olmamasından dolayı önemlidir. Sarma tütünlerin içerisinde 10 gram tütün bulunurken normal sigara içerisinde ise 1 gram tütün bulunuyor. Ancak bu 1 gramın içerisinde farklı etken maddelerin olması ile 10 gram boyutunda sigara kağıtları içerisinde yer alıyor. Ancak sarma tütünlerde bulunan 10 gramlık tütün hem doyurucu özelliği hem de sağlık sorunu oluşturacak risk içermemesi açısından büyük önem taşıyor. 

Tütün
 
Sarma Tütünlerin Muhafazası Nasıl Sağlanmalıdır?
 
Sarma tütün kullananların dikkat etmesi gereken en önemli konu bu tütünlerin uygun şartlarda muhafaza edilmesidir. Uygun şartlardan kasıt tütünlerin kurumasını engelleyecek nemli bir ortamda barındırılması gerekiyor. Bu nedenle birçok tütün kullanıcısı tütünlerini nemli ortamda muhafaza ederek hem tütünün kalitesinden ödün vermemiş oluyorlar hem de tütünlerin kuruması ile daha da ağırlaşmasını engelliyorlar. Tütünler kapalı bir kap içerisinde kabın zeminine ya da kabın içine konulan tütünün üzerine nemli bir pamuk ya da bir bezle nemlendirilmesi sağlanabilir. Tütünleri kendisi saran kullanıcılar özellikle bu işlemi sık sık yaparak tütünlerin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesini sağlıyorlar.
 
Tütünlerin nemli olmasını sağlayan bir başka etken de bazı bitki kabukları ile tütünlerin kapalı bir alanda bırakılmasıdır. Bazı bitki kabuklarında su oranının fazla olması kapalı alanda bulunmasından dolayı nem oranını yükselteceğinden tütünlerin de nemli olmasını sağlıyor. Nemli olan tütünler sigara sarma makinesinde daha hızlı ve seri bir şekilde sarılması açısından da kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Tütün kullanmak isteyenler kullanacakları tütünleri test etmek için bir örnek tütün kullanarak damak tatlarına uygun tütün türlerini tercih edebiliyorlar. Sarma tütün hem maddi anlamda hem de sağlık açısından daha makul olmasından dolayı birçok tiryaki tarafından tercih ediliyor. 

SIK SORULAN SORULAR
S(1).Ürünleri Kimden Almış Oluyoruz ?

Ürünlerinizi Tüccar Ve ya Komisyoncu Olmadan Direkt ÇİFTÇİDEN/ÜRETİCİDEN Satın almaktasınız

S(2) Kapıda Ödeme İmkanı Var mı?

C(2) Evet kapıda ödeme ve kredi kartı imkanımız var.

S(3) İade Sürem Ne Kadar?

C(3) 7 iş günü içerisin de koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz.

S(4) Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim?

C(4) Ürün kargoya verildikten sonra, tarafınıza gönderilen kargo takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

S(5) Türkiye'nin Her Yerine Sipariş Gönderimi Varmı?

C(5) Evet vardır.

S(1) Siparişim En Geç Ge Zaman Gelir?

C(1) En geç 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

REFERANSLARIMIZ